Saç Ekimi


Alanında uzman ekiplerin yer aldığı anlaşmalı merkezlerimizde hekim kontrollünde, hijyenik ve güvenilir şartlarda operasyonlarınızı gerçekleştiriyoruz.

Saç ekimi deyince ilk akla gelen yöntemlerden biri FUE'dir. (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) FUE yönteminin özelliği, saç derisinde kesi yapılmamasıdır. Bu yöntem hem operasyon esnasında hem de iyileşme sürecinde avantaj sağlar. Ayrıca operasyon sonrasında yara ve kesi izi kalmayacak olması da hastalar açısından tercih nedeni olmaktadır.

Operasyon sonrasında tıpkı Robotik Saç Cerrahisi ve DHI yönteminde olduğu gibi; ilk gün kontrol, ardından 48 saat sonra yıkama işlemlerine geçilir ve diğerlerinde olduğu gibi 10 gün boyunca devam eder. Ekimi yapılan saç köklerinden çıkan saçlar 2-3 hafta içinde uzama gösterir. Geçici süre saçlarda dökülme görülür. Birkaç haftalık dinlenme evresinden sonra saçlar yeniden uzamaya başlar ve 6. aydan sonra normal halini alır. Bazı bölgelerdeki saçların bu duruma gelmesi daha uzun sürebilir. Saç ekimi yaptıracak kişilerin hastaneye gelirken düğmeli ve ya fermuarlı kıyafetler tercih etmesi gerekmektedir. Tedavi hizmeti alan kişi işlemden 2 gün sonra ilk yıkama için hastaneye gelmelidir. Yıkama işlemi 10 gün boyunca her gün devam etmektedir. Yıkama işlemi isteğe bağlı hastanede ya da evde yapılabilmektedir.

parallax background

Uyarılar ve Öneriler


Saç ekimi işleminden sonra 1 ay boyunca spor, yüzme gibi etkinlikler yapılmamalı ayrıca hamam, sauna gibi alanlar da kullanılmamalıdır.

6 ay boyunca tıraş olunmamalıdır ve güneşten korunmalıdır.

Genel olarak tedavi edilen hasta işlem sonrası ağrı ve ya acı hissetmez fakat her ihtimale karşı, ağrı kesici ve buz jellerin olduğu paket kendisine verilmektedir..

Hasta kan sulandırıcı ilaç, alkol ve sigara kullanıyorsa işlemden 10 gün öncesinde bırakmalıdır. Operasyondan 10 gün sonrasına kadar alkol ve sigara tüketmemelidir.

İşlemin yapıldığı gece hasta sadece sırt üstü yatmalıdır. 2 gün boyunca fazla ayakta kalmamalı ve 45 derecelik açı ile oturarak dinlenmelidir.

Ödemi önlemek için bol su tüketmeli ve önerilen ödem atıcı ilaçları mutlaka kullanmalıdır.

Türkçe